Ranking bukmacherów na świecie

Współczesny sport składa się z dwóch elementów. Jeden z nich jest konkurencyjny. Najlepsi sportowcy w kraju lub na świecie spotykają się, aby dowiedzieć się, kto jest najlepszy. Druga jest finansowa. Sport to świetny sposób na zarabianie pieniędzy, niezależnie od tego, czy jesteś uczestnikiem, czy obserwatorem. Sportowcom się płaci. Amatorzy obstawiają zakłady u najlepszych bukmacherów.

Dziś każdy fan sportu może postawić zakład u jednego z kilkuset wiodących bukmacherów na świecie. Operatorzy oferują najbogatsze linie i wysokie kursy. Dla wygody klientów, większość bukmacherów oferuje zakłady online. Nie musisz już tracić czasu, jechać na drugi koniec miasta, stać w kolejce, aby postawić zakład z niewiadomym wynikiem. Wystarczy, że wejdziesz na stronę bukmachera, zarejestrujesz się i postawisz zakład bez wychodzenia z domu.

W tym dziale przedstawiamy ranking największych bukmacherów internetowych. Znajdziesz tu sprawdzone i rzetelne firmy oferujące zakłady na sport, cybersport i inne wydarzenia.

Sport

Jak działają zakłady bukmacherskie

Zakłady sportowe to globalny fenomen, który zawładnął światem w XXI wieku. Chcąc zarobić, ludzie zaczynają obstawiać, ale zupełnie nie rozumieją, jak działa biuro bukmacherskie i kto ostatecznie zgarnia wygraną: bukmacher czy gracz. Aby wygrać, ważne jest nie tylko zrozumienie sportu, ale także wiedza na temat działania firmy bukmacherskiej.

Co to jest biuro bukmacherskie

Biuro bukmacherskie to organizacja, która umożliwia graczowi obstawianie określonych zdarzeń w celu potencjalnego osiągnięcia zysku. Wygrane nie są gwarantowane, lecz zależą od wyniku wydarzenia. W związku z tym, aby osiągnąć zysk, klient musi obliczyć prawdopodobieństwo wyniku na podstawie wskaźników poszlakowych i mieć nadzieję, że jego zakład się powiedzie.

Nie pojawiły się dziś biura bukmacherskie, które zawsze były w akcji, gdy chodziło o spektakularne wydarzenia o nieprzewidywalnych wynikach. Już w czasach Imperium Rzymskiego, kiedy popularne były walki gladiatorów, widzom proponowano zakłady na loterię. Kilka osób obstawiało wynik zdarzenia, a ten, któremu udało się go odgadnąć, dostawał do dyspozycji stawki wszystkich graczy. Jednak w XXI wieku sposób funkcjonowania zakładów jest zupełnie inny niż przez wieki. Jest on znacznie bardziej skomplikowany i wymaga szczególnej uwagi ze strony klienta.

Rodzaje bukmacherów

Nie można powiedzieć, że każde biuro bukmacherskie jest wyjątkowe, ale jednocześnie nie można powiedzieć, że jest odwrotnie. Organizacje przyjmujące zakłady na wydarzenia sportowe i inne aktywności są bardzo zróżnicowane. Można przy tym wyróżnić kilka wariantów podziału BK.

W zależności od sposobu przyjmowania zakładów:

 • Offline. Bukmacherzy tacy są organizacją posiadającą fizyczne biuro do przyjmowania zakładów. Tutaj klient ma do czynienia z prawdziwą osobą, ale do gry zmuszony jest do osobistej obecności w punkcie przyjmowania zakładów;
 • Online. W takim biurze bukmacherskim klienci zawierają zakłady przez Internet bez konieczności osobistej wizyty w biurze. W tym przypadku, gracz musi najpierw potwierdzić swoją tożsamość;
 • Mieszane. W tych zakładach wszystko działa na zasadzie kombinacji. Zakłady bukmacherskie posiadają zarówno biura offline do obstawiania zakładów fizycznych, jak i oficjalne zasoby do obstawiania zakładów online.

Na zasadzie działania:

 • Prawne. Takie biura działają w “białej” strefie, płacąc państwu podatki za prowadzenie swojej działalności. Gracz czuje się najbardziej komfortowo, ponieważ może być w 100% pewny wypłaty swoich wygranych;
 • Bezprawne. W tym przypadku mówimy o urzędach, które nie płacą podatków za swoją działalność. Nie mogą oni otworzyć PPS, a ich strony internetowe są stale blokowane. Ponadto klient nie może być całkowicie pewny uczciwości bukmachera. Z drugiej strony, jeśli wszystko idzie dobrze, gracze osiągają duże zyski ze względu na brak odliczeń podatkowych.

Ważne jest również to, że bukmacherzy mogą różnić się rodzajem zakładów. W większości przypadków zakłady dotyczą wydarzeń sportowych, czy to mistrzostw kraju, mistrzostw świata, czy też cybersportu. Jednak niektóre firmy bukmacherskie oferują zakłady na wydarzenia niesportowe (np. zwycięzcę wyborów prezydenckich). Nie ma jednak wyraźnego podziału między takimi zakładami. Niektóre z nich zawierają w swoim programie dodatkowe wydarzenia, inne ograniczają się do sportu i Esportu.

Sporty

Jak działa bukmacher

Jaka jest więc zasada działania zakładów bukmacherskich? Jego głównym zadaniem jest utrzymywanie się w czarnych barwach, czyli ciągłe przynoszenie pieniędzy. Ilość kontraktów reklamowych i osób, które są zaangażowane do promowania BK pokazuje, że większość bukmacherów robi świetną robotę.

Robią to z pomocą analityków, którzy ustalają “właściwe” kursy, a także samych graczy, którzy w pogoni za dużymi wygranymi stawiają duże sumy pieniędzy po dużych kursach, które kończą się przegraną. Wreszcie, ważne jest, aby zrozumieć, jak działa bukmacher, aby mieć pełne zrozumienie zasad działania bukmachera.

Rodzaje zakładów

Podczas otwierania linii, nowicjusz jest onieśmielony nie tylko liczbą zdarzeń, ale także możliwymi opcjami zakładów. W końcu jedną z zasad działania biura bukmacherskiego jest zmienność, która pozwala na rozłożenie strumienia gotówki. Dlatego też wyróżnia się kilka typów i rodzajów zakładów.

Rodzaje obejmują:

 • Ordinare. Zakład na jedno wydarzenie w meczu (np. zwycięstwo jednej z drużyn) z ustalonym kursem.
 • Express. Zakład na wynik kilku zdarzeń (dwóch lub więcej singli), w którym kursy na każdy z singli wchodzących w skład zakładu są mnożone. Skutkuje to wyższym kursem, ale prawdopodobieństwo, że wszystkie zdarzenia zakończą się wybranym wynikiem jest zauważalnie niższe.
 • System. Większość pytań, które zadają obstawiający, dotyczy tego, jak działa system w zakładzie bukmacherskim. Jest to kombinowany zestaw zakładów składający się z kilku ekspresów. Przy tworzeniu systemu ważną rolę odgrywa wymiar (np. “2 z 3”, gdzie są 3 wybory z dwóch singli), według którego dokonuje się obliczeń. Kwota zakładu w takim przypadku jest dzielona przez liczbę zakładów.
 • Totalizator. Zakład dodatkowy, w którym obstawia się wynik lub dokładny wynik kilku meczów (najczęściej 15). Wszyscy uczestnicy obstawiają stałą kwotę, a 90% zakładów jest dzielone między zwycięzców. Pozostałe 10% trafia do bukmachera.

Przejdźmy teraz do tego, jakie są rodzaje zakładów:

 • Wynik. Obstawiający stawia na wygraną danej drużyny (sportowca) lub remis, jeśli tak stanowią przepisy danej dyscypliny sportu. Wynik może być dla całego meczu lub dla określonego okresu (połowa/mecz/set). Również wynik może być długoterminowy (zakłady na to, kto wygra cały turniej).
 • Przepustka. Używane w turniejach eliminacyjnych pomiędzy drużynami lub indywidualnymi zawodnikami. Obstawiający ma dwie opcje: czy do następnej rundy przejdzie drużyna (zawodnik) “1” czy “2”.
 • Razem. Zakład na liczbę zdobytych bramek lub punktów (TM – suma mniejsza, TB – suma większa). Na przykład, jeśli gracz postawi na wynik meczu piłkarskiego przeciwko TB 3.5, jego zakład zostanie przyjęty, jeśli w meczu zostaną strzelone 4 lub więcej bramek.
 • Handicap. Zakład, w którym obstawiający daje “handicap” (F) w postaci określonej liczby bramek/punktów dla jednej z drużyn/zawodników. Na przykład, zakład F2.5 na jedną z drużyn piłkarskich zostanie przyjęty, jeśli drużyna ta pokona swojego przeciwnika 3 lub więcej bramkami.
 • Wynik. Gracz jest proszony o wybranie dokładnego wyniku, jakim zakończy się wydarzenie. Obie drużyny zdobędą punkty (obie drużyny zdobędą punkty). Zakład na to, czy obie drużyny strzelą bramkę, czy tylko jeden z przeciwników może strzelić bramkę w meczu.
 • Inne statystyki. Zakłady na konkretne statystyki, czy to posiadanie piłki w meczu, czy ilość zdobytych kartek.

Rodzaje i typy zakładów stale się na siebie nakładają. Na przykład, typ zakładu taki jak parlay składa się z jednego lub więcej typów. To znaczy, Parlay (również jeśli zakład systemowy jest dokonany) może zawierać zakład na wynik, sumę i handicap łącznie.

Wreszcie, zakłady mogą dotyczyć nadchodzących wydarzeń (kiedy wydarzenie jeszcze się nie rozpoczęło) oraz wydarzeń na żywo (live). Zakłady takie traktowane są w klasyfikacji bukmacherskiej oddzielnie od typów i rodzajów.