Bonusy bukmacherskie

Po pierwsze, bonusy bukmacherskie są przyznawane za wykonanie określonej akcji, która jest określona w regulaminie bonusu lub programu promocyjnego. Może to być zarówno rejestracja, jak i zakłady na ustalonych zasadach w ramach oferty specjalnej.

Po spełnieniu wymagań określonych przez bukmachera, gracz otrzymuje bonus. W zależności od biura bukmachera i warunków programu, może ona zostać przelana albo na konto główne, albo na konto bonusowe.

Bardzo rzadko zdarza się, aby otrzymane środki bonusowe były dostępne do wypłaty. W większości przypadków bonus musi zostać wypłacony, tzn. spełnione muszą zostać wymagania dotyczące zakładów. Po tym bonusowe pieniądze są zamieniane na prawdziwe pieniądze i mogą być użyte do dalszych zakładów lub wypłacone na kartę/portfel.

W biurach bukmacherskich jest tak wiele różnych rodzajów bonusów, ponieważ każdy operator ma prawo wymyślić i zaoferować dowolny program bonusowy. Ale żeby było to jak najprostsze, istnieją dwa rodzaje bonusów:

  • Bonus od pierwszej wpłaty – przyznawany przy dokonywaniu pierwszej wpłaty. Gracz otrzymuje pewien procent wpłaty w formie bonusu. Na przykład, w Pari-Match bonus wynosi 100% aż do 2,500 rubli.
  • Bonus freebet to darmowy zakład, na który gracz otrzymuje tylko wygraną netto, natomiast sam bonus jest spalany po rozliczeniu zakładu. Taki bonus jest obecny na przykład w Marathonbet.

Bardziej atrakcyjną opcją jest freebet, ponieważ w tym przypadku gracz nic nie ryzykuje i po prostu musi postawić zakład na określonych warunkach, aby spełnić warunki.

Bonus

Dlaczego bukmacherzy dają bonusy?

Nie jest tajemnicą, że branża zakładów bukmacherskich jest bardzo lukratywna, co powoduje, że co roku pojawiają się dziesiątki nowych zakładów. Jednocześnie istniejące firmy bardzo rzadko są zamykane, w najgorszym przypadku są wchłaniane przez silne podmioty na rynku.

W związku z tym liczba bukmacherów stale rośnie i mimo, że z roku na rok przybywa też chętnych do obstawiania, bukmacherom coraz trudniej jest zdobyć klientów. A bonusy są jednym z argumentów, które mogą przekonać gracza do wyboru konkretnego dostawcy zakładów.

Istnieją bukmacherzy internetowi, którzy nie dają bonusów ani promocji, ale stanowią oni nie więcej niż 5% wszystkich bukmacherów na świecie i zazwyczaj korzystają z wysokich kursów lub innych silnych przewag. Pozostałe 95% dają bonusy, które można podzielić na dwa rodzaje:

  • Dla nowych graczy – nagrody dla obstawiających, którzy dopiero co się zarejestrowali. Są to bonusy od pierwszej wpłaty, gratisy i tym podobne. Takie programy bonusów powitalnych są uruchamiane w celu przyciągnięcia klienta, nakłonienia go do rejestracji i dokonania wpłaty.
  • Dla stałych graczy – zachęty dla wcześniej zarejestrowanych graczy, przewidziane w celu zatrzymania klienta lub, innymi słowy, nie dopuszczenia do jego odejścia do konkurencji. Są to wszelkiego rodzaju promocje, jackpoty, te same gratisy, programy lojalnościowe.

Biura bukmacherskie chcą przyciągnąć nowych graczy i zatrzymać tych już zarejestrowanych, i nie ma w tym nic złego. Zanim jednak zgodzisz się na udział w danym programie bonusowym/promocyjnym, musisz być świadomy pewnych niuansów, które zostaną szczegółowo omówione poniżej.

Co muszę wiedzieć przed otrzymaniem premii?

Zanim weźmiesz udział w jakimkolwiek bonusie lub programie promocyjnym, musisz dokładnie zapoznać się z warunkami oferty na stronie bukmachera. Jest to konieczne, przede wszystkim, aby zrozumieć, jak uzyskać i obracać bonusem. Zawsze istnieją pewne niuanse, których nieznajomość może spłatać graczowi okrutnego figla. Ponadto, w niektórych przypadkach, mogą istnieć ograniczenia i obowiązki dla graczy.

Ostrzeżenie od redakcji: niektórzy bukmacherzy mogą ograniczyć wypłaty na czas trwania zakładów bonusowych lub wymagać wpłaty określonej liczby razy, a nie środków bonusowych. Dlatego przed zaakceptowaniem warunków i otrzymaniem bonusu należy dokładnie zapoznać się z regulaminem ofert bonusowych.
Ważne jest również, aby upewnić się, że można uzyskać premię. Czasami możesz spotkać się z ograniczeniami dotyczącymi kilku krajów i metod wpłat. Na przykład u zagranicznych bukmacherów bonus od pierwszej wpłaty często nie jest dostępny dla tych, którzy wpłacają pieniądze za pośrednictwem Neteller i Moneybookers.

Należy pamiętać, że jedna osoba ma prawo tylko do jednego bonusu, chyba że regulamin bukmachera stanowi inaczej. Jeśli bukmacher potwierdzi multikonta, może anulować Twój bonus, co zwykle jest zapisane w regulaminie bukmachera. Ponadto, udział w programach bonusowych prawie zawsze wymaga wypełnienia pełnego profilu na koncie osobistym.

Bonusy

Czy mogę wypłacić pieniądze z bonusu?

Niektóre bonusy mogą być wypłacone natychmiast po ich przyznaniu. Jednak w większości przypadków, zwłaszcza jeśli chodzi o bonusy od pierwszego depozytu i freebety, pieniądze z bonusu są dostępne do wypłaty dopiero po spełnieniu warunków obrotu.

Przy wypłacie bonusu biuro bukmachera może poprosić o dokument tożsamości. Jest to normalna i bezpieczna procedura, której gracze nie muszą się obawiać, o ile oczywiście nie masz ukończonych 18 lat i niczego nie naruszyłeś.

Kiedy gracz spełni warunki i obróci bonusem, będzie mógł swobodnie dysponować środkami bonusowymi, które zostaną zamienione na prawdziwe pieniądze – wypłacić je lub postawić zakłady.